top of page

Dublin - Tóth Ágnes




Augusztus 8-a és 13-a között vettem részt egy tanfolyamon Dublinban, amelynek témája a multimédiás eszközök alkalmazása volt. Mivel a diákjaim manapság – korosztálytól függetlenül – profi módon kezelik a különböző képszerkesztő és videóvágó programokat, úgy gondoltam, elengedhetetlenül fontos, hogy ezen a téren is fejlődjek.


A tanfolyamra tizenhatan jelentkeztünk, hat különböző országból: Csehország, Magyarország, Olaszország, Portugália, Spanyolország és Szerbia. Nagyon jó kis csapattá váltunk már az első házi feladatunk kapcsán, és a továbbiakban a szabadidőnk egy részét is együtt töltöttük. Amellett, hogy a tanfolyamon nagyon sok hasznos információval gazdagodtam a témában, a kötetlen beszélgetések alkalmával betekintést nyertem más oktatási rendszerekbe és pedagógiai módszerekbe.


A kreatív feladatok mindig erősítik a csoportkohéziót – ez itt sem történt másképp: a tanulási folyamatot egy közösen készített kisfilmmel zártuk. A kiscsoportos munkában létrehozott produktumban egyéb, nem csak tanári képességeinket is megmutathattuk, és önismereti szempontból sem volt elhanyagolható ez a munkaforma. A tanulás mellett tanárunk jóvoltából egy múzeumlátogatás is része lehetett a tanfolyamnak: az EPIC Ír Emigrációs Múzeumban tölthettünk a nap második felét. Egyfajta terepmunkának lehetne nevezni a múzeumban töltött három órát, ugyanis feladatként azt kaptuk, hogy a különböző fényképkészítési szabályoknak megfelelően készítsünk fotókat. Ezeket másnap szerkeszthettünk, összefűzhettük, megbeszélhettük a nehézségeket, az esetleges hibákat.


A gyakorlati képzés részeként szó esett arról is, hogyan tudnánk ezeket az ismereteket az osztályteremben is alkalmazni, hogyan építhetők be a tanítási folyamatba. Ezek közül kiemelnék hármat: https://www.thinglink.com/ ; https://genial.ly ;; https://www.studiobinder.com/.


Mindent összevetve örülök, hogy ezt a tanfolyamot választottam, és azt külön pozitívumként értékeltem, hogy egy fotóművész volt a tanárunk, aki megtanított látni, nem csak nézni… És ez a fajta szemlélet tanári pályán úgy általában véve is elengedhetetlen.


RECENT POSTS:
SEARCH BY TAGS:
bottom of page