Edinburgh – beszámoló egy sokszínű városban töltött „patchwork” képzésről
Nagy várakozással indultam neki az utazásnak, tekintve, hogy olyan szakmai, módszertani képzésre számítottam, mely a digitális oktatás időszakának sok kérdésére választ ad, az abban rejlő lehetőségek kiaknázásában fog segíteni.
2022. július 3-án utaztam Edinburghba repülővel. Az utazás előtt pár héttel értesített a Wizzair légitársaság, hogy a menetrend megváltozott, 13 órával előbb indul a gép mind az odaúton, mind visszafelé. Ez szerencsére nem okozott gondot. A repülőtérről a szállásra való eljutás egyszerű volt, előzetesen kaptam a képzőintézménytől tájékoztatást az lehetőségekről. A hétvége a felfedezés jegyében telt: Edinburgh belvárosa és a körülvevő természeti környezet bőven ellátott látnivalóval.
A hétfői kezdéskor derült ki, hogy 4 fajta kurzusra jelentkezők számára (feltehetően az alacsony létszám miatt) egy közös képzést tartanak, így nyelvtanárok nyelvi és metodológiai, valamint kulturális/civilizációs továbbképzése, valamint CLIL és Blended Learning képzés együtt fog megvalósulni. Bár első hallásra ez nagy csalódást jelentett, a képző nagy hangsúlyt fektetett arra, hogy minden résztvevő igényeinek megfelelő képzést biztosítson. Az első napon felmérte az aktuális igényeket, és igyekezett minden témakört alaposan körbejárni. Sok hasznos módszertani ötlettel, nyelvi játékkal, feladattal, az IKT eszközök és applikációk sokrétű felhasználásával ismerkedhettünk meg. A 13 résztvevő (6 lengyel, 3 magyar, 3 spanyol, 1 cseh) megosztotta saját tanítási tapasztalatait és jógyakorlatait is egymással. Erős igény mutatkozott a brit és skót kultúra mélyebb megismerésére is, így a filmművészettől a Brexiten keresztül a történelmi és társadalmi sajátosságokig széleskörű ismeretek birtokába juthattunk. Szabadidőnkben felfedezhettük a környék nevezetességeit is, és egymás iskolarendszerének megismerésére, nemzetközi kapcsolatok kiépítésére is jutott idő.
Összességében az Edinburghban eltöltött időt mind nyelvi, mind szakmai szempontból hasznosnak éreztem, feltöltődést, új lendületet jelentett számomra. Köszönet érte minden közreműködőnek! Iskolai koordinátorunk, Bem Tímea áldozatos munkája, a Tempus Alapítvány közvetítő szerepe, és az EU finanszírozása nélkül nem jöhetett volna létre ez a nagyszerű hét.
Comments